Házi vízmű szivattyú
Egy takarékos megoldás: a házi vízmű
A házi vízmű többféle feladat ellátására alkalmas: egy slaggal összekötve (vagy a locsolórendszerre kötve) locsolhatod vele a kertedet, növelheted a házad víznyomását, vagy oda is vihetsz vizet a segítségével, ahol eddig nem volt, de akár a WC-d vízellátását biztosíthatod vele. Néhány dologra oda kell figyelned amikor kiválasztod.
Gardena Classic háztartási automata szivattyú 3500/4E
Gardena Classic háztartási automata szivattyú 3500/4E
Gardena Comfort háztartási automata szivattyú 5000/5E LCD
Gardena Comfort háztartási automata szivattyú 5000/5E LCD
Einhell GC-WW 6538 házi vízmű
Einhell GC-WW 1250 házi vízmű
Einhell GC-WW 1045 N házi vízmű, 1050W, 3bar, 10L
Einhell GE-WW 1246 N FS házi vízmű, 5bar, 1200W
Einhell GC-AW 6333 automata házi vízmű, 630W, 3.6bar
Einhell GE-AW 1246 N FS automata házi vízmű, 5bar, 1200W
Einhell GE-AW 1144 SMART automata házi vízmű, 1.1kW, 4.8bar
Fieldmann FVC 8510-EC felszíni kerti szívattyú 800 W
Fieldmann FVC 8550-EC Felszíni kerti szívattyú 1000 W
Gardena Házi vízmű 3000/4
AL-KO HW 3000 Classic házi vízmű, 17L, 650W
AL-KO HW 3000 INOX házi vízmű, 17L, 650W
AL-KO HW 4000 FCS Comfort házi vízmű, 17L, 1000W
AL-KO HW 4500 FCS Comfort házi vízmű, 17L, 1300W
AL-KO HW 5000 FMS Premium házi vízmű, 20L, 1300W
AL-KO HW 6000 FMS Premium házi vízmű, 20L, 1400W
AL-KO HW 1300 INOX házi vízmű, 1300W
AL-KO HW 600 ECO házi vízmű, 19L, 580W
AL-KO HW 3600 Easy házi vízmű, 17L, 850W
Güde házi vízmű HWW 1300 G
Hecht 3331 kerti szivattyú 45 m / 1100 W
Hecht Inox szivattyú, házi vízmű 1100W
Hecht 3800 házi vízmű 38 m / 800 W
Riwall PRO REHS 1224 F Házi vízmű előszűrővel 1200 W
Így válaszd ki a házi vízművet.
A házi vízmű kiválasztásakor fontos, hogy honnan szeretnéd majd kinyerni a vizet (kútból, esővíz-tartályból, vagy a talajból) és az is, hogy milyen mélységből. A megfelelő szívómélységű eszközt kell választanod: ezt a számot látod a választott vízművön, és azt jelenti, hogy olyan mélyről tudja számodra kiemelni a vizet. Érdemes figyelned a maximális szállítási értéket, ez jelzi (általában liter/perc-ben, vagy óra/literben), hogy a házi vízmű mennyi vizet tud neked szállítani. Érdemes még a szűrőt figyelni, nem mindegy szennyezett, vagy csak tiszta vízzel tud még megfelelően működni.
Minden házi vízmű rendelkezik egy tartállyal, ennek mérete is lehet döntő amikor választasz, hiszen annyi vizet tud tárolni egyszerre. A tartály szerepe kettős, mert egyrészt védi a hidrofort a túlnyomástól másrészt átmeneti tároló. A benne levő víz nem engedi azt, hogy akár nagyon kicsi vízkivétel esetén azonnal elinduljon a vízmű, mert ez felesleges lenne.
Így használd a házi vízművet
Nem okozhat különösebb gondot a házi vízmű bekötése. Akár úgy is tekinthetünk rá, mint egy teljesen egyszerű szivattyúra. A bekötés után pedig biztosak lehetünk abban, hogy a jó minőségű házi vízművünk gondozásmentesen és hiba nélkül fog működni sokáig.
Ismerd meg a házi vízmű választékunkat, szerezd meg a számodra ideális megoldást. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz egyedül dönteni akkor szívesen segítünk neked meghozni a helyes döntést.
Ha egy ingatlanban olyan helyzet adódik, hogy vízellátásra van szükség, akkor érdemes lehet egy házi vízmű beszerzése. Ez különösen akkor hasznos, ha az ingatlan nem kapcsolódik a közüzemi vízhálózathoz. A házi vízművel biztosítani lehet a vízellátást, akár a WC-t is le lehet húzni, emellett hosszú távon csökkenthető a vízfelhasználás költsége, ami környezetbarát megoldást kínál. A házi vízmű bekötése és működtetése egyszerű, azonban a megfelelő termék kiválasztásakor figyelembe kell venni néhány fontos szempontot.
Először is, a vízforrás típusa lényeges szempont. Nem mindegy, hogy kútból vagy esővíz-tartályból kívánod-e szivattyúzni a vizet, ahogy a vízmélység is lényeges. Ha nincs kiépített vízhálózat, és a talajvíz minősége jó, érdemes kutat ásni, hogy onnan tudjuk kinyerni a vizet. Ehhez megfelelő mélységű szivattyúra van szükségünk, amit az eszközök adatlapján található mértékek alapján választhatunk ki. Az is fontos, hogy a szivattyú mennyi vizet tud szállítani, ennek a maximális értéke szintén szerepel az adatlapokon. A szűrőről sem szabad megfeledkezni, mert a szennyezett víz negatívan befolyásolja a szivattyú működését.
Minden házi vízmű tartalmaz egy tartályt, amelynek mérete határozza meg, mennyi vizet tudunk egyszerre tárolni. A tartály védi a hidrofort a túlnyomástól, és átmeneti tárolóként szolgál. Ha nem lenne tartály, akkor már egy kis mennyiségű vízkivétel is elindítaná a szivattyút, ami feleslegesen növelné az energia- és vízfogyasztást.
A házi vízmű legfontosabb előnyei
- Költségmegtakarítás: A házi vízmű segítségével a csapvíz helyett saját kutakból nyerhető víz használható otthonunkban, ezáltal csökkenthetjük a vízszámlánkat és hosszú távon jelentős megtakarítást érhetünk el.
- Kényelem: A házi vízművel ellátott otthonokban nem kell attól tartani, hogy a víznyomás csökkenni fog, vagy hogy a vízellátás időszakosan szünetelni fog, így a mindennapi életünket kényelmesebbé és zavartalanabbá tehetjük.
- Jobb vízminőség: A házi vízművel szembeni előny az, hogy a saját kutakból származó víz kisebb eséllyel tartalmaz káros anyagokat, mivel nincs szükség hozzáadott vegyi anyagokra vagy klórra a tisztításhoz, mint a központi vízellátás esetében. (Természetesen ezt ellenőriztesd le minden esetben!)
- Környezetbarát: A házi vízművel a vizet helyben nyerjük és használjuk fel, így csökkentjük a központi vízhálózat terhelését, ami elősegíti a környezetvédelmet.
- Biztonság: A saját kutakból származó víz általában jobb minőségű, és kevésbé érzékeny a vízhiányra vagy az időszakos vízellátási problémákra, így akár vészhelyzet esetén is biztosíthatjuk az otthoni vízellátást.
A házi vízmű bekötése és használata
A házi vízmű bekötése és használata során fontos figyelni az alábbiakat:
- A bekötéshez szükséges vízvezeték rendszer kiépítése és a szivattyú felszerelése a megfelelő helyre, valamint az elektromos bekötés elvégzése szakemberrel történjen.
- A szivattyút és a tartályt rendszeresen karbantartani kell, például az alkatrészek tisztításával és cseréjével.
- A szivattyút csak megfelelő minőségű vízzel szabad üzemeltetni, mivel a szennyezett víz károsíthatja az alkatrészeket és csökkentheti az élettartamot.
- A rendszerben lévő nyomás és vízmennyiség folyamatosan ellenőrizni kell, hogy a rendszer optimálisan működjön.
- A szivattyú zaját és vibrációját csökkenteni lehet speciális hang- és rezgéscsökkentő anyagokkal vagy speciális kialakítással.
- A házi vízmű használata során figyelni kell a vízfogyasztásra, hogy a tartályban lévő víz mennyisége ne fogyjon el túl gyorsan, és a szivattyú ne kapcsoljon be túl gyakran. (Ezt leginkább megfelelő előrelátással tudjuk megelőzni)
- A rendszer időszakos ellenőrzése és karbantartása segíthet megelőzni a hibákat és meghosszabbítani az élettartamot.
Ha a telepítéssel végeztünk és minden szükséges ellenőrzést elvégeztünk, már csak annyi a dolgunk, hogy elkezdjük használni a házi vízművet. A rendszer általában automatikusan működik, így nem kell kézzel bekapcsolni. Amikor használni szeretnénk a vizet, csak el kell indítani a csapot vagy a zuhanyt, és a víz elkezd folyni.
Mennyire zajos egy házi vízmű?
A házi vízmű zajossága függ a kiválasztott szivattyú típusától, az üzemi feltételektől és a beszerelés helyétől is. Általánosságban elmondható, hogy a szivattyúk zajosabbak lehetnek, mint más háztartási eszközök, de számos csendesebb opció is elérhető a piacon. A zaj csökkentése érdekében a szivattyú beszereléséhez speciális hang- és rezgéscsökkentő anyagokat lehet alkalmazni, valamint olyan kialakítást lehet választani, amely csökkenti a zajt és a rezgést. A szivattyú helyes karbantartása és tisztítása is hozzájárulhat a zajszint csökkentéséhez és az élettartam meghosszabbításához.
Összefoglalva, a házi vízmű használata több előnnyel is jár
Nem csak akkor jelenthet megoldást, ha egy ingatlan nem csatlakozik a vízhálózathoz, hanem környezetbarát és költséghatékony is. Hangsúlyozzuk, hogy érdemes figyelni a rendszer karbantartására is. Az esetleges hibák időben történő észlelése és javítása elengedhetetlen a rendszer hosszú élettartama és hatékony működése érdekében. A szűrőt rendszeresen tisztítani kell, hogy a szennyeződések ne akadályozzák a rendszer működését. Emellett évente legalább egyszer javasolt szakemberrel ellenőriztetni a rendszert, hogy az esetleges problémákat időben kiszűrjük és megelőzzük a nagyobb károkat.
Görgess feljebb és nézd meg webshopunk kínálatát, vedd fel velünk bátran a kapcsolatot, ha bármi