Fóliasátrak
Maximális védelem a növényeidnek kiváló minőségű fóliasátorral
Mind az otthoni termelés, mind a professzionális szintű gazda-tevékenység megkívánja tőled az odafigyelést, a növényeid védelmét. Azonban akkor, ha a magyar időjárási körülményekhez képest „fázósabb” növényekkel foglalkozol, extra védelemre lesz szükségük, például üvegházra, fóliasátorra.
Nortene ARC-PVC rugalmas fóliasátor rúd, 2,5m, Zöld
Nortene ARC FG üvegszálas fóliasátor rúd, 6mm x 2,5m
Nortene Kit Climafilm kerti fóliaalgút szett, 1,2 x 3,5 m (összeszerelt méret)
Nortene Easy Tunnel leszúrható, mobil fóliaalagút
Nortene Balcony 3 melegház erkélyre
Nature teleltető takaró melegházra M 160 x 69 x 49 cm (csak a takaró)
Nature melegház alagút M 215 x 200 x 100 cm
Nature melegház M 160 x 69 x 49 cm
Cserefólia a 700C3-as fóliasátorhoz 283x471 13,3m2 700C3F
Fóliasátor 2,83m x 6,27m (18m2) PRÉMIUM
Nature merev, átlátszó védőbúrák készlete M 20 x Ø 25,5 cm 3 x
Nature melegházalagút M 220 x 360 x 365 cm
Nature Mobil melegház, 100 x 100 x 100 cm, áttetsző
Nature Mobil melegház, 100 x 100 x 100 cm, áttetsző
Nature melegházalagút M 200 x 350 x 200 cm
Nature horganyzott fűtőtest melegházakhoz M 17 x Ø 11 cm
Nature 2db kanóc fűtőtestekhez a függeszthető melegítőhöz (6020422), paraffin olajos melegítő kanóc
Nature melegház paradicsomoknak M 150 x 100 x 50 cm
Nature melegház, fémerősítéses, 195x140x140cm
Nature átlátszó termesztőalagút készlet film 2 x 5 m
Nature 2 az 1-ben polietilén kerti alagútkészlet M 0,45 x 0,60 x 3 m
Fóliasátor 2,83m x 3,15m (9 m2) PRÉMIUM
Cserefólia a 700C1-es fóliasátorhoz 283x315 8,9m2 700C1F
Fóliasátor 2,83m x 3,93m (11m2) PRÉMIUM
Cserefólia a 700C2-es fóliasátorhoz 283x393 11,1m2 700C2F
Fóliasátor 2,83m x 4,71m (13,3 m2) PRÉMIUM
Hecht Tilt II melegház, 140x140x200cm
Hecht TUNNELI íves melegház 300x200x200 cm
Mobil melegház polcokkal 197x143x73 cm
Mini melegház
Néhány évvel ezelőtt azt írtuk volna, hogy egyre nagyobb divat a fóliasátor és az abban megtermelt saját zöldségek: ma már inkább azt, hogy ha teheted szerezz egyet, hiszen minden az otthoni termesztés mellett szól. El sem tudod képzelni mennyivel egészségesebb, frissebb és ízletesebb lesz a fóliasátorban termesztett zöldség, gyümölcs, mint a bolti. Na, és mennyivel olcsóbb.... Íme, tudj meg mindent a fóliasátorról.
Ezért jó ötlet a fóliasátor
Számtalan előnye van egy fóliasátornak: használhatjuk arra, hogy átteleltessük a nem téltűrő növényeinket (erre a polikarbonát üvegház is tökéletes), tárolhatunk benne növényeket, emellett tökéletesen alkalmas arra, hogy növényt, zöldséget, virágot termeljünk úgy, hogy nem csak védve vannak, hanem megteremthetjük a megfelelő mikrokörnyezetet is és az időjárástól függetlenül nevelhetjük a növényeinket.
Hogyan válaszd ki a fóliasátrat?
Gyorsan tisztázzuk a legfontosabbat: bár fóliasátrat te is tudsz készíteni, jobb, ha kész, előre gyártottat vásárolsz, hiszen azokat nem tépázza meg a vihar, 100 km/órás szelet is kibírnak és nem jársz majd úgy vele, hogy egy nagyobb vihar után a sátrad a szomszédban van az éves munkádat meg az eső tette tönkre. Minden érv az előre gyártott mellett szól.
Döntsd el előre a méretét (amit persze behatárol a kerted mérete is). Mint mindenre, a fóliasátorra is igaz, hogy a négyzetméter ár nem arányos: egy nagy fóliaház négyzetméter ára alacsonyabb, mint a kisebbé. Döntéshelyzet elé állít az is, hogy szeretnéd-e majd fűteni: ha igen, akkor különböző fűtőtestek közül is választanod kell majd, ami egy állandó (extra) költséget jelenthet, ugyanakkor biztosabb megoldás.
A fóliasátor fajtája is döntés: választhatsz védőbúrát, melegházalagutat sőt hordozható fóliasátor is a rendelkezésedre áll a klasszikus mellett.
Válaszd bármelyik megoldást a növényeid innentől védve vannak és akár magadnak megtermelheted a krumplit, hagymát, kedvenc virágodat, de még az epret is.
Ha nem egy épületben szeretnéd nevelgetni telente a hideget rosszul tűrő növényeidet, hanem ugyanúgy a kertben tartanád őket, akkor a sátrak és az üvegházak jelentik az egyetlen lehetséges és hatékony megoldást. A ProfiGazda webshopjában olyan termékeket találsz, amelyeket a legmegbízhatóbb márkák gyártanak, és amelyek felállítása nem okoz majd plusz idegeskedést.
Jó hír, hogy ezek a termékek ráadásul nemcsak a hideg ellen biztosítják a szükséges védelmet, hanem a kiszáradással szemben is, ami például egy szobában vagy más beltérben elhelyezve fenyegetheti őket. A fóliasátrak és melegházak legnagyobb előnye, hogy az időjárási körülményektől függetlenül is palántázhatsz, vethetsz, nem kell tartanod egy hirtelen érkező lehűléstől.
Amellett, hogy professzionális termékeket vásárolhatsz tőlünk, akár a hobbiszintű növénytermesztéshez szükséges mobil melegházat és kisebb méretű fóliasátrakat is találsz a kategóriában.
- fóliasátrak,
- mobil melegház,
- mini melegágy,
- melegházak és prémium melegházak
Miben más a fóliasátras növénytermesztés?
A fóliasátor tavasszal és ősszel hasznos lehet, különösen a hidegebb időjárási körülmények között. Azon kerttulajdonosoknak ajánlott, akik korábban szeretnék elkezdeni a növénytermesztést vagy meghosszabbítani a termesztési szezont. Fóliasátorban növényt nevelni számos szempontból más lehet a szabadföldben való növénytermesztéstől. Ebben a cikkben összefoglaljuk számodra a tudnivalókat röviden, tartsd velünk!
Kezdjük is először a legfőbb különbségekkel, amikre figyelned kell.
Ne menjünk el a negatív dolgok mellett, amelyek közül a legfontosabb talán, hogy jóval költségesebb, mint a szabadföldi termesztés – ez ugye nem meglepő, hisz meg kell vásárolni a sátrat. Munka is van vele, mind a felállítás, mind az előkészítés, mind pedig a karbantartása során. A mindennapok során a páratartalom és a hőmérséklet ami kardinális kérdés, időről-időre szellőztetned kell, figyelve arra, hogy nehogy megfázzanak a növények, valamint a megfelelő páratartalom fenntartása is kis tapasztalatot igényel.
Ugyanakkor segítségükkel hosszú hetekkel kitolható a növénytermesztésre használható idő. A sátor belsejében a hőmérséklet könnyen szabályozható és egységes, megóvhatod a növényeket a hirtelen lehűléstől, a széllökésekről, jégesőről nem is beszélve.
A fóliasátrak lehetővé teszik a szezonon kívüli növénytermesztést. Az előnyös mikroklíma, amit a fólia biztosít, lehetővé teszi, hogy korábban elkezdhesd a növények termesztését tavasszal és hosszabb ideig tartsd fenn őket ősszel és akár télen is. Ezen kívül a fólia jó hőszigetelő, így a hőmérséklet stabil marad, ami ideális növekedéshez és terméshozamhoz vezet. Megvédik a növényeket a kártevőktől is, könnyebb távoltartani a nem kívánatos élőlényeket, amelyik mégis bejutott azt pedig könnyebb kiírtani.
Hova rakd a fóliasátrat?
Ha már megvan a kert fix helye, akkor olyan sok opciód nincs, de néhány szempontot azért érdemes figyelembe venned.
Az optimális növényi növekedéshez legalább napi 6-8 óra napfényre van szükség. Kerüld a teljes árnyékot vagy az olyan területeket, ahol a fák és bokrok eltakarják a sátrat. Ugyanakkor óvd az erős széllökésektől, amelyek kárt tehetnek a fólia anyagában.
Gondoskodj a jó vízelvezetésről, ha szükséges töltsd fel a talajt kissé, hogy ne legyen a fólia alatt pangó víz. Kényelmesen körüljárhatónak kell lennie a sátornak, vagy üvegháznak, hogy a külső karbantartást is el tudd végezni.
Igyekezz minél messzebb helyezni a nagy fáktól, hogy azok gyökere ne tudjon majd kárt okozni benne.
Talajelőkészítés az üvegházban, fóliasátorban
Ideális esetben ha egyszer leraktad a fóliasátrat, akkor utána évekig nem kell mozgatnod, emiatt viszont jelentősen nehezebb lehet pl. a talajt felásni benne.
Telepítés előtt célszerű mélyen átforgani és gazdagon trágyázni a területet, ahol ültetni akar, ügyelve arra, hogy a sátor vázánál megfelelően tömörítve legyen a talaj, hogy jól meg tudja majd tartani azt.
Ásás után érdemes mulcsozni is, ha eddig még nem tetted meg, akkor kezdd el most, ezzel ugyanis rengeteg későbbi bosszúságtól megkímélheted magad. Egy kicsi, szűkös helyen sokkal kényelmetlenebb ugyanis a gazolás, gyomirtó használatáról pedig sürgősen le kell, hogy beszéljünk egy ilyen zárt térben.
Egy kisebb méretű fóliasátor ideális terep lehet az emelt, más néven magaságyások használatára is. Nem kell extra dologra gondolni, már egy arasznyi deszka keret is kitűnő alapot biztosíthat számodra. Ha ez érett komposzttal, trágyával, jó minőségű földdel van töltve (pláne ha az alatta lévő föld is jól átdolgozott, tápanyagokban gazdag), akkor hosszú évekig nem kell fájjon a fejed emiatt. Egy ilyen laza szerkezetű talajt ráadásul viszonylag könnyedén cserélhetsz, frissíthetsz két ültetési szezon között!
Mint láthatod, néhány kisebb-nagyobb eltérés van a szabadföldi és üvegházas, fóliasátras termesztés között, viszont ha van rá lehetőséged, akkor igazán jó döntés lehet befektetni egy minőségi fóliasátorba.
Nézz szét webshopunk kínálatában!