Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezheted, amivel elfogadod az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.

Hogyan kell páraelszívót beszerelni? Egyszerű útmutató laikusoknak

Hogyan kell páraelszívót beszerelni? Egyszerű útmutató laikusoknak
A páraelszívó alapvető felszereltségnek számít a legtöbb konyhában, azonban a beszerelése sokak számára komoly kihívásokat tartogathat. Ha viszont van némi kézügyességünk, pár szerszámunk és persze szeretünk barkácsolni, akkor nem szükséges feltétlenül szakemberhez fordulnunk az ügyben. Az alábbi útmutató segítségével ugyanis mi magunk is könnyedén felszerelhetjük vadonatúj páraleszívónkat a konyhánkba. Természetesen az alábbi útmutató csupán tájékoztató jellegű, így a készülék helyes beszerelése csak rajtunk múlik.

Mire lesz szükségünk a beszereléshez?

Az első lépés minden esetben a megfelelő szerszámok összekészítése. Páraelszívónk beszereléséhez szükségünk lesz a következőkre: csavarhúzó és csavarbehajtó, mérőszalag, vízmérték, derékszög, fúrógép, koronafúró, valamint purhab. Ezeket mindenképp készítsük elő ahhoz, hogy megkezdhessük a beszereléshez szükséges műveleteket.

Első lépések

A páraelszívónk dobozában talált alkatrészek közül válasszuk ki falra történő felrögzítéshez szükséges csavarokat és tipliket. Mérjük le a készülék hátulján a furatok közti távolságot, vízmérték segítségével jelöljük fel azok helyét a falon. Fontos: mielőtt konkrét fúrást végeznénk, próbáljuk oda a páraelszívót a falra, hogy ellenőrizzük, valóban jól jelöltük-e fel a rögzítőcsavarok pozícióját. Így egyszerűen feljelölhetjük a páraelszívó szellőzőnyílásának is a helyét egy ceruzával körberajzolva. Ezután nincs más dolgunk, mint a megfelelő fúrószár kiválasztásával kifúrnunk a tiplik helyét, koronafúróval pedig az elvezetőnyílást.

A páraelszívó rögzítése

Miután megtisztítottuk a falba fúrt szellőzőnyílást a törmeléktől, helyezzük fel a páraelszívót a falra, majd rögzítsük azt a megfelelő csavarokkal. Ezután ellenőrizzük vízmérték és derékszög segítségével, hogy a készülék valóban jól áll-e, majd húzzuk meg a csavarokat. Ha ezzel megvagyunk, a következő lépés, hogy kifújjuk purhabbal a szellőzőcső körüli részt – a felesleget majd annak megkötése után tudjuk levágni késsel.

Utolsó simítások

Ha a fentebb említettekkel végeztünk, akkor már nincs túl sok teendőnk hátra ahhoz, hogy beüzemeljük új páraleszívónkat. Helyezzük fel a szűrőket, dugjuk be a kábelt a konnektorba, és készülékünk máris üzemkész. A legnagyobb kihívást maga a szellőzőnyílás fúrása jelenti, mivel nem biztos, hogy találunk ehhez megfelelő méretű koronafúrót. Ebben az esetben vésnünk kell, amely jóval időigényesebb lehet. Ezen túl kiemelten fontos, hogy a vízmérték és a derékszög segítségével valóban jól pozícionáljuk a készüléket.

Azonban mégsem érdemes visszariadnunk a feladattól, hiszen amennyiben kellően precízek és összeszedettek vagyunk, a páraelszívó beszerelése jóval egyszerűbb lehet, mint gondolnánk. Ezzel pedig rengeteg pénzt megspórolhatunk, valamint egyúttal időt is, hiszen nem kell egy csomót járkálnunk a különféle szakemberek után. Ráadásul a barkácsolás során számtalan érdekes tapasztalatot is szerezhetünk, amely megalapozhatja önbizalmunkat a további hasonló kaliberű feladatokhoz.