Forró nyári nap van és bár már késő délután felé jár az idő, mégis elképesztően meleg van odakinn. Mivel már napok óta halogatod a fűnyírást és eddig mindig találtál valamilyen indokot arra, hogy miért lesz ez jobb program holnap, viszont már nem bírod elviselni a magasra nőtt fű látványát, nincs mese, neki kell fogni a munkának. Ismerős a szituáció? A helyzet az, hogy nem feltétlenül van szükség rád ahhoz, hogy mindig tökéletes legyen a gyeped. Egy robotfűnyíró ugyanis helyetted végzi el a munkát úgy, hogy még sem otthon sem kell lenned. Lássuk, miről is van szó!
Egy kisebb méretű kerttel rendelkező ház esetében átlagosan eddig heti jó pár órát eltölthettél a kertben a fűnyírót tologatva, miközben akár hűsölhettél volna az árnyékban is egy jó hideg üdítővel vagy megnéztél volna pár részt a kedvenc sorozatokból a kényelmes kanapén fekve. A helyzet az, hogy most mindez valóra válhat, a szabad óráidat sokkal hasznosabban eltöltheted, hála a robotfűnyírónak, ami helyetted végzi el a munkát.
Pontosan mi is az a robotfűnyíró és hogy működik?
Ezeknek a szerkezeteknek a használata nagyon egyszerű, ráadásul csak egyszer kell időt szánnod a beprogramozására, utána magától végzi a munkáját az általad megadott paraméterek alapján. A munkaterületét egy határolóhuzallal tudod meghatározni, vagyis kijelölheted, hogy pontosan hol dolgozzon, sőt, segíthetsz neki abban, hogy kikerülje az ott álló fákat vagy bokrokat, de elterelheted a virágágyás irányából is. Mivel véletlenszerű mintázatban végzi a munkát a kijelölt területen belül, biztos lehetsz abban, hogy mindig egyenletes lesz a gyeped. Ráadásul mivel időzítheted is a munkavégzést, amíg te dolgozol vagy pihensz, a fűnyíró végzi a munkáját. Így nem csak a hőségben való munkát kerülheted el, de hétvégén sem kell zavarnod a szomszédokat a fűnyírás zajával, hiszen akár hétfő délelőttre is programozhatod a robot „beosztását”. A legjobb az egészben pedig az, hogy még csak a városban sem kell lenned ahhoz, hogy működésbe lépjen a szerkezet. Vagyis addig is dolgozik, amíg te például nyaralsz, így akkor is tökéletes lesz a gyeped, ha két hétig az országban sem voltál.
Nem kell aggódnod amiatt sem, ha lemerül!
Ezek a szerkezetek akkumulátorral, működnek, ám neked nem kell vacakolnod a feltöltésével. Mivel ő a te programozásodnak hála tudja, mikor kell munkába állnia, a kijelölt időpontban teljesen feltöltött állapotban indul útnak. Ha munka közben mégis szüksége van egy kis töltésre, akkor sem ad neked feladatot ezzel, ugyanis a szerkezet automatikusan elindul a töltőállomásra, pótolja a hiányzó energiát, majd folytatja a munkát. A pihenő idejében pedig minden esetben 100%-ra tölti a tartalékait és várja, míg újra akcióba lendülhet.
Esőben nem dolgozik!
Mi történik, ha kinézel a munkahelyed ablakán és látod, hogy leszakadt az ég, te viszont éppen erre az időpontra állítottad be a gépezetet? A helyzet az, hogy amennyiben éppen szakad az eső a robotfűnyíró „munkaidejében”, nem kell, hogy fájjon emiatt a fejed. Ugyanis a robotfűnyíró képes érzékelni a csapadékot és megvárja, míg eláll az eső és felszárad a gyep. A rábízott munkát pedig csak akkor kezdi el, amikor újra kisüt a nap és száraz a terep.
Neked csak a kert többi részével kell törődnöd!
Mivel rendszerint a gyep adja a kert lelkét és a fő esztétikumát, a birtokod mindig rendezett lesz, rád pedig csak azok a feladatok hárulnak, amiket tényleg szívesen végzel. Legyen az metszés, szüretelés vagy permetezés, ezeket a tevékenységeket mindig úgy végezheted el, hogy a tökéletes pázsit látványában gyönyörködhetsz, sőt, akár a robottal egyszerre is belevethetitek magatokat a munkába. Így lesz igazi öröm a kerti munka, miközben a lelked is feltöltődhet a hosszú, munkával töltött napok után.
Ha máris kedvet kaptál ahhoz, hogy megtaláld a számodra tökéletes robotfűnyírót és úgy érzed, ő lesz a legjobb barátod fűnyírás szezonban, akkor ide kattintva az epfo.hu oldalon azonnal szétnézhetsz a kínálatban.